NOGOMET – FUTSAL

Kdaj? Ob četrtkih od 17.00 – 18.30
Kje? Telovadnica Srednje zdravstvene

Interesna dejavnost nogomet oz. bolje rečeno FUTSAL (dvoranski nogomet) se izvaja 1 krat tedensko (četrtek od 17.00 – 18.30) v bližnji telovadnici OŠ France Prešeren. Poleg druženja in aktivnega preživljanja prostega časa je namen izvajanja te interesne dejavnosti učenje tehnike, taktike in pravil te v Sloveniji zelo razširjene in priljubljene športne panoge. Prav tako pa je vadba nogometa namenjena izboru domske ekipe za sodelovanje na meddomskem tekmovanju. Tekom šolskega leta se z okoliškimi klubi in šolami odigra tudi nekaj prijateljskih tekem.
Vsakodnevni igri nogometa pa je namenjeno tudi nogometno igrišče ob DD Lizike Jančar, kjer fantje ob toplih jesenskih popoldnevih aktivno preživljajo svoj prosti čas. Igrišče je sicer prostor kjer pogosto svoj prosti čas preživljajo tudi drugi dijaki in dijakinje.

Mentorica: Vesna Veit