Prijatelj te sprejema takšnega, kakršen si, a pričakuje, da boš vse tisto, kar si lahko. ~ Richard Louv

Vizija dijaških domov je seveda biti moderni, prijazni, vsebinsko bogati, strokovni; da nudimo dijakom visoko kakovost življenja med šolanjem zdóma.

V DD pa se spletejo simpatije in prijateljstva, ki znajo trajati vse življenje. Pri nas v 5. nadstropju so prijatelji Larisi pripravili presenečenje še preden se je vrnila iz šole. (galerija spodaj)

Veseli na ko vidimo pristne prijateljske odnose v času, ko mladina preživi veliko preveč časa en mimo drugega; s površnimi odnosi, zatopljeni v ‘naprave’ in socialna omrežja.

Vzgajajte svoja prijateljstva, bodite strpni in se eden od drugih učite. Bodite dovzetni za tiste ki so v stiski – prisluhnite jim; velikokrat čisto majhne, drobne stvari spremenijo nekomu življenje.

Zavpij in vsi te bodo slišali. Zašepetaj in slišali te bodo tisti najbližji. Molči in tvoj najboljši prijatelj bo slišal, kaj si povedal. ~ Linda Macfarlane

~ Vzgojitelj Dejan Bulut.