Vstop v srednjo šolo in v dijaški dom sta dogodka, ki lahko zmedeta in prestrašita marsikoga. Počutiš se kot tistega dne, ko si z velikim nahrbtnikom in rutico prvič korakal proti šoli, proti novemu in neznanemu. Z vstopom v dijaški dom postaneš tudi del skupnosti, ki ti olajša prehod v bolj samostojno življenje, polno izzivov, vzponov in padcev ter presenečenj. Pravimo jim tutorji – prva pomoč za zmedene septemberske dni, svarilo pred profesorji, knjiga z nasveti in včasih enostavno prijatelji. Zagotovo so tisti, katere si boš kot izgubljen fazan zapomnil po tem, da so ti v valu sprememb in šokov dali občutek, da nisi sam in da bo vse v redu. Tutorstvo je čudovit način povezovanja dijakov, ko to najbolj potrebujemo in odlična podlaga za nastanek novih prijateljstev – vsaj pri meni je bilo tako (Nina Rituper, 6.a).

Sestanek, na katerem so se tutorji in novinci seznanili s svojimi nalogami in z programom dela, je bil v torek, 19. 9. 2017, v mladinski sobi.

Kratek načrt dela na domskem nivoju:

1. Kostanjev piknik, športne igre, sladke dobrote, glasba Oktober 2017
2. Ogled kino predstave November  2017