Lutkovni krožek je v letošnjem šolskem letu pričel z delom v času, ko smo se družili v lutkovni učilnici v dijaškem domu. Nato so se naša druženja preselila na zoom. Kar nekaj zanimivih popoldnevov smo preživeli skupaj. Spoznali smo koroško ljudsko pravljico Mojca Pokrajculja, izdelali lutke na palici- kuhalnici in poiskali piskrček. Čeprav smo bili vsak na svojem koncu, smo se potrudili in zaigrali predstavo pred svojimi kamerami. Posnetek predstave so si ogledali tudi osnovnošolci ob kulturnem dnevu. Tudi vas vabimo, da si ogledate nekaj utrinkov iz naše lutkovne predstave. V lutkovnem krožku so sodelovale dijakinje Dijaškega doma Lizike Jančar Maribor: Alja, Neja in Sara, ter osnovnošolci: Nina, Vita in Taj.

Z lutkovno predstavo smo želeli povedati, da v življenju ni ovir in da lahko dosežemo marsikaj, če le verjamemo vase. V vsakem od nas se skriva Mojca Pokrajculja in včasih tudi zajček, …