Dijaški dom Lizike Jančar žari v novi podobi. A ne gre zgolj za sveže prepleskano fasado, za slednjo se namreč skriva še veliko več. Po več kot štirih desetletjih je to namreč sploh prva celovita obnova dijaškega doma, ki je neločljivo povezan s okoliškimi šolami.Vrednost investicije je bila 1.600.000 evrov. V to je vključena obnova fasade, menjava stavbnega pohištva, kotlovnice in strehe. V Petrolu, zasebnem partnerju projekta obnove dijaškega doma ocenjujejo, da bodo v dijaškemu domu letno porabili več kot 500 megavatnih ur elektrike manj kot doslej. Sodelovanja Petrola in Dijaškega doma Lizike Jančar s tem še ni konec. Omenjena družba bo z objektom energetsko upravljala še naslednjih 15 let.Slovesnosti ob odprtju prenovljenega dijaškega doma se je udeležil tudi minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Jernej Pikalo. Takšnih zgodb je premalo, pravi Pikalo.A navkljub večnemu pomanjkanju denarja v dijaškem domu Lizike Jančar trdo delajo, da dijakom zagotovijo čim boljše pogoje bivanja. Prenovljene so sobe, stranišča, kopalnice in skupni prostori, dijaki imajo na voljo knjižnico in tako imenovano retrosobo, tu je tudi fitnes na katerega so zelo ponosni.Lizika Jančar v pomlajeni podobi bo, tako kot je bila to že včeraj, tudi jutri dijaški dom, kjer se bodo rojevale nepozabne zgodbe mladih, ki jim dijaški dom v času šolanja dejansko postane tisti pravi dom.

Source: Lepši in varčnejši dijaški dom Lizike Jančar – Net TV online