Dragi dijaki, starši in sodelavci! Pozor! Ni vsaka goba za  gobarsko košaro!

Ta teden smo imeli v domu razstavo gob. Na ogled je bilo 180 gob. Smrtno strupene in strupene gobe smo si dijaki in osebje doma pogledali v kabinetu, v šestem nadstropju, v torek in sredo 19.10.2021 in 20.10 2021.

Med smrtno strupenimi gobami smo lahko na razstavi videli 4 gobe: Navadno podvihanko, Zeleno mušnico, Prstenolistno razcepljenko-lilasti različek in Poljsko koprenko.

Na razstavi so bile tudi strupene gobe, ki jih prav tako ne smemo uživati: Rdeča mušnica, Redkvičasta čeladica, Nizka rdečelistka, Pogubna kolobarnica, Panterjeva mušnica, Žveplena kolobarnica, Redkvičasta medlenka, Karbolni kukmak, Pegasta kolobarnica.

V naših gozdovih raste več vrst gob, katerih zaužitje je lahko usodno, zato pazimo, kaj položimo v svojo gobarsko košaro! Nabirajmo le gobe, ki jih res dobro poznamo!                                 zapisala Rasta Vrečko