V Razstavišču Lija predstavljamo v šolskem letu 2022/23 likovna dela umetnikov: Tanja Tanevska – Makedonija, Boge Dimovski – Makedonija, Narcis Katarđić – Bosna in Hecegovina, Marija Milanović – Srbija, Luka Bunić – Hrvaška, Duško Abramušić – Bosna in Hercegovina, Muhamed Bajramović – Bosna in Hercegovina, Slađana Matič Trstenjak – Bosna in Hercegovina, Radmila Ončevska – Makedonija, Vesna Pavlaković – Hrvaška, Karolina Atagić – Bosna in Hercegovina, Marjan Mirt – Hrvaška, Ivan Mesek – Hrvaška, Polonca Šerer- Slovenija. Vsako delo zase govori zgodbo umetnika, ki potuje skozi prostor in čas. Tudi naši dijaki so se podali na pot učenja, ki jih je pripeljala do nas. Zavedamo se, da ni dovolj samo učenje v šolskih klopeh, temveč je pomembno tudi vseživljenjsko učenje. In prav umetnost tista, ki ljudi povezuje, navdihuje in osvobaja.