☙ VPIS ❧

Dobrodošli v dijaški dom Lizike Jančar

Za vse, ki želite uspešno zaključiti srednjo šolo in se počutiti prijetno med bivanjem, je Dijaški dom Lizike Jančar prava izbira!

Drage novinke in novinci!

Letošnji informativni dnevi bodo potekali 11. in 12. 2. 2022.  Predstavitev dijaškega doma ter  pogovor z dijaki novinci in njihovimi starši bosta potekala v živo preko spleta. V petek, 11. 2. 2022, (vsako polno uro) med 9.00 in 18.00 in v soboto, 12. 2. 2022, (vsako polno uro) med 9.00 in 13.00.

Rok za prijavo v dijaški dom je 4. 4. 2022.

V naš dijaški dom se lahko prijavite z izpolnjeno in skenirano (ali fotografirano) prijavnico, ki jo pošljete svetovalni službi na vlastap@ddlizika.si ali na info@ddlizika.si.  Prijavnico lahko pošljete tudi po redni pošti oziroma se prijavite z digitalno prijavnico.

Do 27. 5. 2022 bomo obveščali kandidate o morebitnih omejitvah vpisa.

V šolskem letu 2022/2023 bomo sprejeli 70 dijakinj in 40 dijakov.

Starši, ki imajo hkrati v dijaškem domu vpisanih več otrok s statusom dijaka (starejši otrok oziroma več otrok imajo v celoti subvencionirano bivanje) in želijo uveljavljati subvencijo za plačilo bivanja v dijaškem domu, priložijo  izpolnjeno vlogo za subvencionirano bivanje v dijaškem domu.

Da bi bivanje omogočili tudi dijakom s šibkim ekonomsko-socialnim statusom, sodelujemo v projektu Botrstvo.

Veselimo se srečanja z vami!

Ravnateljica: mag. Bojana Peruš Marušič

Če imate kakšna vprašanja glede bivanja, nam lahko pišete na info@ddlizika.si ali nas pokličete vsak delovnik med 8. in 14. uro na telefon 031 328 827.

V Dijaškem domu Lizike Jančar sprejemamo tudi študentke in študente.

Razpisujemo 6 mest za dekleta in 6 za fante – študente višjih šol.

Študentje imajo možnost študentskih kosil.

Študente visokošolskega oz. univerzitetnega študija sprejemamo do zapolnitve kapacitet.

Ostale video posnetke najdete v videokotičku.

Dokumenti in povezave

(za tisk in pošiljanje po klasični pošti)

(word obrazec za pošiljanje po emailu)

(izpolnite in pošljete kar preko spleta)

Za vse informacije glede vpisa vam je vedno na voljo naša svetovalna delavka Vlasta.

Vlasta Prajnc
svetovalna delavka

E: vlasta.prajnc@ddlizika.si
T: +386 2 300 46 34

Fino je, ker se družimo.

Luka

V domu se počutiva skoraj tako, kot doma. Dijaški dom je blizu šole, hrana je dobra in ljudje so v redu.

Kaja in Tara

Prva ljubezen.

Žiga in Veronika

Tukaj sem rada, ker so z mano moji prijatelji. Skupaj se učimo, zabavamo in se imamo fajn.

V dijaškem domu sem rada, ker imam tukaj čas zase in za prijatelje. Lahko se v miru učim.

Sara in Špela

Dijaški dom, za nas dijake predstavlja drugi  dom, v katerega zahajamo po šoli in  nas vzgojitelji spodbujajo, motivirajo ter nam pomagajo.

V času bivanja v domu  pridobimo na samozavesti, samozaupanju, odgovornosti  in samodisciplini – vrednote,  ki jih bomo v nadaljnjem življenju še kako potrebovali.

Tanja

dijakinja

V Liziki sem rada zaradi dobre družbe. Spoznala sem veliko dobrih prijateljev. Imam super cimro Ano.

Všeč mi je to, da smo blizu centra in blizu moje šole. S cimro Nušo se odlično razumeva.

Nuša in Ana

Pokliči na